Přemýšlím

Barvy, barvy, barvičky♥

17. dubna 2011 v 19:06 | Dreamy*

Barvy

Barva - život - lidé - Země - moře - ryby - maso - jídlo - sladkosti - čokoláda
No od barvy se dostat k čokoládě, zajímavé :D
Nedokážu si představit život bez barev, byl by jen černobílý. Vlastně ani to ne, protože černá a bíla jsou přece barvy taky. Bez barev by prostě život nebyl. Nic by nebylo!
Barvy jsou zajímavá, ale záludná věc. Někdy nás rozveselí, někdy zase přinesou staré vzpomínky. Podle barev se dá prý odhadnout povaha člověka. Myslím, že to pravda není, přece když se mi líbí černá, tak jsem hned smutná a depresivní?! To je blbost, když se ráda směju a jsem praštěná. Ale někdy to zase pravda je ;)
Já barvy miluji,a proto asi taky nemám ráda černobílé filmy. :D Barvy jsou všude okolo nás a každá barva má něco do sebe. Je mnoho odstínů myslím,že je nikdo nedokáže spočítat,protože vždy někdy nějaká nová vznikne a na nějakou se zapomene.
Moje oblíbené barvy jsou černá,červená,modrá,fialová,žlutá,světle zelená a bílá, asi ty základní barvy,ale samozřejmě mám ráda hodně dalších,ale to bych tu byla dlouho,kdybych je vypisovala :)
Podle tety wikipedie :D je barva vjem, který je vytvářen viditelným světlem dopadajícím na sítnici lidského oka. Barevné vidění lidského oka zprostředkují receptory zvané čípky trojího druhu - citlivé na tři základní barvy: červenou, zelenou a modrou Další možné barvy či odstíny vznikají skládáním základních barev. Tak např. pozorujeme bílou barvu v případě, že dopadající záření vnímají všechny tři druhy čípků, a černou, pokud záření nevnímají žádné z nich.

2 slova, která si představím pod:
červená - krev, láska
Modrá - led, obloha
Zelená - rostliny, klid
Růžová - romantika, něžnost
Žlutá - Slunce, žlutá karta
Černá - noc, metal
Bílá - život, čistota

Internetové seznamování

3. dubna 2011 v 14:15 | Dreamy*

Internetové seznamování: Má to svoje + i -

Když se řekne internet. seznamování(později seznamka) představím si podtím pedofily. Když skoro všude čtu o pedofilech,tak jsem si na to prostě udělala takovýto obrázek. Každý se zde může vydávat za koho chce, vymyslí si vzhled,povahu a věk... Prostě imaginární dokonalá postava. A tato dokonalost způsobí tolik škody - ať už psychický nebo fyzický. Nejhorší je když se do této pasti chytí nějaké dítě - ať už puberťačka,která si myslí že je strašně neoblíbená a chce si najít krásného kluka se kterým by se vytahovala nebo dítě,které si chce najít kamaráda. Tohle si myslím že je největší -. Nejhorší na tom je že nikdy nemůžeš vědět jestli je to nějaký ten úchyl nebo normální člověk,se kterým se dá pokecat. Ale když už někoho takového najdete je to v pohodě. Můžete si celé hodiny povídat o čemkoliv, je to přece lehčí si psát přes net než si povídat mezi 4 očima :) A také je lehčí se svěřit s někomu, koho možná nikdy nepotkáte než to říct své kamarádce, protože víš že kdyby jsi jí to řekla,tak se ztrapníš. Znám takové případy,že se holka zamilovala do kluka,ale ten nebyl vůbec oblíbený a nechtěla to nikomu řikat, protože se bála že jí budou odsuzovat a pomlouvat,že chce chodit s takovým outsidrem a tak se svěřila holce,která žije v Americe a seznámila se s ní přes nějakou stránku.
A co já a seznamka? Já se musím přiznat,ale asi jednou nebo dvakrát jsem na seznamku zašla. Myslím,že mi bylo 11 a seznámila jsem se s velmi sympatický mladíkem ve věku 13-14. Jenomže jsem potom někde právě četla o dětské oběti pedofila z internetu a tak jsem si sním hned přestala psát. A myslím že jsem udělala dobře.
A co vy a internetové seznamování? Byli jste někdy na seznamce? A seznámily jste se s někým sympatickým,s kterým by jste se sešli?

Kouření je frajerský a IN?!

17. března 2011 v 21:08 | Dreamy*

Kouření

Kouření je frajerský a IN?!
No tak s tím tedy vůbec nesouhlasím. Pro mě je to úplná blbost a fakt frajerský to není.
Já vím,že je těžký říct NE,když ti někdo nabídne a ty když už to NE řekneš,tak ti řekne,že seš zbabělec apod. Ale ikdyž ten jedinec nechce,začne být na kouření závislý. Znám to,ale naštěstí já NEKOUŘÍM!! Znám to od mámy, ta kouří už od svým 16? Myslím,že to tak řekla, když jsem to slyšela bylo to pro mě hrozný,nedokážu si představit,že bych tak mladá začala kouřit, ale teď už mě nic nepřekvapí. Když vidím ty mladé lidi, od 12 do 16 let jak kouří, je to spíš smutné. Já když bydlím ve velkém městě,tak tam je na ulicích plno takovýchto "dětí".
Myslíte si,že to semnou bude stejné a jednou taky začnu kouřit. Tak to se mýlíte,protože já NIKDY nezačnu kouřit a ještě jsem to ani nezkusila. A doufám,že ani nezkusím. Mě stačí,že teda kouří máma,ta mi to úplně hnusí, a ty lidi taky venku co kouří. Já jsem přesvědčená,že do toho prostě nespadnu. Myslete si cokoliv,ale myslím,že pro mě by to ani moc dobrý nebylo :)
Z dalšího pohledu - kouření škodí zdraví. To ví asi každý,ale všichni si myslí,že neumřou na rakovinu plic apod. By mě zajímalo kde takové blbosti berou. Můj dědeček na rakovinu plic umřel, ještě předtím než jsem se narodila. Vždycky jsem aspoň chtěla vědět jaký je, chtěla jsem aby mi babička o něm vyprávěla, ale moc se jí nechtělo, protože z toho je pořád smutná. :( Je mi jí moc líto,ale taky mámy, tety a strejdy.
Zajímalo by mě,proč cigarety existují,když tak škodí světu a lidím. Kdo vymyslel takovouhle blbost. Bez ní by tu přece bylo lépe.
Co si o tom myslíte vy?
Píšu to v dobré náladě,v tom případě to vůbec nedává smysl :D Takže to prosím berte s rezervou :)
Jinak zítra napíšu proč mám dobrou náladu :) Teď jdu spát,protože jsem strašně unavená,poslední dobou nemůžu nějak spát :) :/
Vaše Dreamy*

Vegetariánství

13. března 2011 v 15:58 | Dreamy*

Téma týdne: Vegetariánství

Zase jsem myslela že na to nic nenapíšu, ale tak jsem se v podvědomí přemluvila :)
Co to vlastně je vegetariánství? Je to způsob stravování, který zakazuje konzumaci některých živočišných produktů. Obecně lze říci, že vegetarián je člověk, který nejí maso. Nejtypičtějším druhem vegetariánství je odmítání všech produktů, při jejichž výrobě bylo zvíře usmrceno. Někteří vegetariáni z jídelníčku vylučují veškeré produkty živočišného původu, takže například i mléčné výrobky, vejce a med.
z wikipedia.cz

Já vegetarián nejsem a myslím,že ani nebudu. Nemohla bych najednou přestat jíst maso. Ikdyž nějaký druh masa bych nikdy v životě nedala do pusy. Ale stejně si myslím,že vegetariánství je hloupost. Ale chápu,že chtějí šetřit zvířata, já samozřejmě taky, ale kvůli tomu bych se nevzdala masa, i když se za to někdy kvůlu těm zvířatům cítím provinile.
O žádném vegetariánovi ve svém okolí teda nevím, ale určitě vím, že bych ho za to nikdy neodsuzovala. Není mi nic do toho co jí, ani mě nikdo nekecá do toho co jím, teda kromě mámy(někdy) no :D
U nás v rodině jsme všichni "masožrouti". Já mám nejradši kuřecí a trošku i vepřové. Ale třeba játra,držťky, jazyk bych v životě do pusy nevzala. Už když na to pomyslím, je mi z toho špatně :/
A co vy jaké máte a nemáte rádi maso?
Ráda se dozvím co vy máte rádi :) A jestli jsme na tom stejně

Připravuji článek na moje téma: aby to bylo podobné tomuhle, tak to bude na téma sladkosti - ale nevim to jistě, je to tak na 50%!
A pro informaci: Rozhodla jsem se,že budu dávat ke každým článkům nějaké obrázky třeba z deviantru.com, nebo weheartit.com, aby ty články nebyly tak nudný :) Budu se aspoň trochu upravovat :)

Ztráta iluzí?!

6. března 2011 v 19:11 | Dreamy*

Téma týdne: Ztráta iluzí

Už jsem myslela,že na toto téma nic nenapíšu,protože vlastně nemám co, ale nakonec jsem se rozhodla,že jo.
Právě jsem dokoukala film jméne Zas tak moc tě nežere a je to o tom,že holka jde na rande s klukem dělá si iluze,že jí někdy zavolá. Jenomže jí nezavolal a ona je z toho špatná.
Třeby když se učím na test nebo nějaký referát,tak ztrácím iluze,že se to nikdy nenaučím a budu mít z toho špatnou známku. Myslím si,že je lešpí ztratit iluze dřív,aby jsem potom nebyla zklamaná nebo naopak můžu být velice spokojená a překvapená, je to lepší pocit. Tedy je to můj názor :)
Kdybych já šla na rande s klukem,tak už se smiřuji s tím,že nezavolá a nebo se nikdy nesejdeme,ale když zavolá, je to lepší pocit,než kdybych to věděla, tedy přesněji si věřila že zavolá. A když nezavolá,tak s tím budu smířená předem a nebude se tím nějak zvlášt trápit.
Závěr: Pro mě tedy lepší ztratit iluze předem.
No tak není to nějak dlouhé,ale myslím si že jsem napsala vše co jsem chtěla napsat ;)

A co u vás? Děláte si radši iluze nebo je předem ztrácíte?

 
 

Reklama